Jakie okna wybrać

 
JAKIE OKNA WYBRAĆ ?
 

W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście systemów okiennych .

Kupując okna w firmie, która posiada jeden system okienny sprzedawca ogranicza się do przedstawienia oferty dość ubogiej, wówczas klient odwiedza różne punkty sprzedaży i stara się sam dobrać ofertę . Jest to dość trudne ponieważ każdy oferuje „najlepsze” okna 

U nas unikniesz takiej sytuacji, ponieważ mamy do zaoferowania kilkanaście systemów różnych producentów. Posiadając tak szeroką ofertę przedstawimy zalety każdej z nich i rzetelnie dobierzemy okna do Twoich potrzeb i wymagań

WYBRALIŚMY NAJLEPSZE FIRMY

logoSchuco

 Deceuninck_Logo_Imageweb

logo-salamanderlogo_aluplast

Brugmann_logo 6160_1[1] okna z drewna

 

Dobierzemy ofertę do Twoich potrzeb, pokażemy ciekawe rozwiązania i nowinki techniczne. ZAPRASZAMY

 

Ogólne informacje

Cena

Z oknami jest trochę tak jak z autami. Możemy kupić malucha lub mercedesa. I to samochód i to też jest samochód. Różnicę odczujemy jednak w eksploatacji i komforcie użytkowania. Okna bardzo tanie są często wykonane z materiałów II lub III gatunku. Nie mają wzmocnień w ramach i skrzydłach lub wzmocnienia te są zbyt cienkie (tego nie da się sprawdzić bez zniszczenia okna!), a okucia są mało odporne na zużycie. Lepiej więc dopłacić i wybrać produkt, który składa się z komponentów renomowanych firm i montowany jest w zakładzie o wieloletnim doświadczeniu. O ile różnica cenowa pomiędzy maluchem a mercedesem to przepaść, o tyle przy oknach dopłacając 50 lub 100 złotych zyskujemy produkt wysokiej klasy i gwarancję jakości. Gratis, rabat, promocja – to typowe chwyty handlowe. Nie sugerujmy się tym ile procent rabatu otrzymamy, bo jest to rzecz względna. Zwróćmy uwagę na cenę jaką ostatecznie zapłacimy i co będzie wchodzić w skład towaru i usługi, które zamawiamy.

Okucia

Istotnym elementem decydującym o funkcjonalności okna jest zastosowane okucie. Od jakości i trwałości okucia zależy bezawaryjne, długoletnie użytkowanie okna. Nowoczesne okucia obwiedniowe zapewniają sprawne otwieranie i uchylanie skrzydeł okiennych prostokątnych, trapezowych, trójkątnych, łukowych. Dostępne są również rozwiązania dla okien i drzwi przesuwnych. Okucie może spełniać wiele funkcji dodatkowych, takich jak:

  • regulacja intensywności przewietrzania,
  • podtrzymywanie otwartego lub uchylonego skrzydła w wybranym położeniu,
  • zabezpieczenie przed zatrzaśnięciem wskutek przeciągu.

Istotną cechą markowych okuć obwiedniowych jest dostępność(w opcji) zestawów antywłamaniowych podnoszących bezpieczeństwo naszego domu czy mieszkania. Najlepsze zabezpieczenie antywłamaniowe osiągniemy wybierając okna z okuciami antywłamaniowymi i specjalnymi szybami  klasy P4. Sprzedawca powinien dostarczyć nam odpowiednie atesty i certyfikaty, potwierdzające zgodność z polskimi normami.

Polecamy okucia Roto NT Designo

Izolacyjność cieplna i akustyczna Im większa powierzchnia okna, tym więcej światła w domu. Wiąże się to jednak z ryzykiem znacznych strat ciepła. Od precyzyjnego doboru profilu okiennego zależy jak duże, a w zasadzie powinno się powiedzieć jak małe, będą to straty. Badania dowodzą że prawie 40% ciepła w naszych domach wypromieniowuje przez okna. Aby maksymalnie ograniczyć te straty okno powinno być wykonane z profili PCV o niskim współczynniku przenikania ciepła i dodatkowo wyposażone w szyby zespolone wykonane ze szkła niskoemisyjnego. Przyjętą obecnie normą jakościową jest stosowanie szyb o współczynniku przenikania ciepła Ug=1.0 W/m2K. Budowa takiego pakietu to dwie szyby typu float i thermofloat zespolone ze sobą ramką dystansową. W przestrzeni międzyszybowej znajduje się gaz szlachetny, np. argon. Ważnym walorem szyb zespolonych jest ich izolacyjność akustyczna. Standardowe pakiety szybowe wykazują zdolność tłumienia hałasu na poziomie 33dB (hałas ze średniej wielkości ulicy). Zastosowanie grubszego szkła, specjalnego gazu i dodatkowej folii dźwiękochłonnej pozwala na obniżenie hałasu nawet o 45dB.Jeżeli chcesz uzyskać szczegółową informację o szybach stosowanych w oknach zapraszamy na stronę producenta.

CIEPŁA RAMKA

Zastosowanie szkła niskoemisyjnego oraz wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym powoduje znaczny wzrost izolacyjności cieplnej szyby zespolonej, jednak jej krawędzie są od siebie oddzielone i połączone materiałami o znacznie wyższej przewodności cieplnej. Powstaje w ten sposób mostek cieplny umożliwiający przepływ energii od ciepłej szyby wewnętrznej do zimnej zewnętrznej, czego następstwem może być kondensacja pary wodnej na powierzchni szyby, zwłaszcza w pomieszczeniach o zbyt dużej wilgotności. Aby rozwiązać ten problem rozpoczęto poszukiwania nowych technologii i nowych materiałów pozwalających uzyskać ramkę o zmniejszonej przewodności cieplnej. W ten sposób otrzymano nowe rozwiązanie ogólnie nazwane „ciepłą ramką”.

Ciepła ramka „zatrzymuje” ciepło i podnosi temperaturę na krawędzi szyby o ok. 6 stopni Celsjusza, a co za tym idzie obniża ryzyko skraplania pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia. Występuje w kolorach: szara, jasny brąz, ciemny brąz, czarna.

swsspacer

 

 

 

ciepla ramka

 

 

 

 

 

 

 

 

ZACHĘCAMY DO STOSOWANIA CIEPŁYCH RAMEK

KAŻDY KTO CHCE KUPIĆ DOBRE OKNA POWINIEN ROZMAWIAĆ ZE SPRZEDAWCĄ O SWOICH POTRZEBACH I MOŻLIWOŚCIACH.

KAŻDY PRAWDZIWY HANDLOWIEC CZERPIE SATYSFAKCJĘ Z ZADOWOLENIA KLIENTA.

Proszę pamiętać, że wchodząc do sklepu z nastawieniem i naciskiem zakupu najtańszego okna sprzedawca pominie takie tematy jak: DOBRE OKUCIE, CIEPŁA RAMKA, LEPSZY PAKIET SZYBOWY CZY DOBRY PROFIL OKIENNY.

CENA TO NIE WSZYSTKO, PAMIĘTAJMY, ŻE CO TANIE W ZAKUPIE TO DROŻSZE W UŻYTKOWANIU .